Otázky, ktoré dostávame opakovane

(pre zobrazenie odpovede kliknite na otázku)

Kedy mi príde tovar?

Tovar posielame do 24 hodín od vystavenia objednávky, teda u vás bude tak o 1 až 2 pracovné dni.

Môžem používať chinínové produkty v TEHOTENSTVE a počas kojenia?

Áno, ide samozrejme len o vonkajšie použitie 🙂

Ako správne používať výrobky?

Vlasové vodičky, séra a toniká aplikovať ku korienkom, teda na pokožku hlavy, vmasírovať a neoplachovať.

Šampóny používať podľa potreby ako ste zvyknutí, podobne ako bežné šampóny. Po umytí doporučujeme použiť vlasový balzam alebo kondicionér.

Masku na vlasy používať po umytí a nechať pôsobiť 1-10 minút a následne opláchnuť vodou. Vlasové toniká (chinínové či Rapuncell) obsahujú nezávadné konzervanty, ktoré sa odparia. Netreba ich preto zmývať - naopak, sú určené na vmasírovanie do vlasovej pokožky ku korienkom.

Kedy uvidím prvé výsledky?

Niekto vidí prvé výsledky po prvom použití, niekto po mesiaci. Nie je nič neobvyklé, ak výraznejšie zmeny na vlasoch nastanú po 3 mesiacoch, záleží od pôvodného stavu vlasov, ich poškodenia aj zdravotného stavu. Čiže neexistuje nejaké časové určenie, je to veľmi individuálne.

Mám zničené, lámavé vlasy, ktoré vôbec nerastú. Čo mi odporučíte?

Aplikovať prístup ZVONKA aj ZVNÚTRA. Zvonka - vhodnú vlasovú kozmetiku. Zvnútra - správnu výživu. Vlasy sú z 88% animokyseliny a bielkovina, tak pre zdravý rast vlasov je potrebné zvýšiť príjem proteínov ako napr. sója, tofu, šošovica, kuracie prsia bez kože a ďalšie minerály a vitamíny. Ak hľadáte riešenie typu "všetko v jednom", tak si pridajte do stravy chlorellu (testovanú nájdete v eshope).

Elektrizujú mi vlasy - čo s tým?

Najmä v zime ide o bežný jav. Odporúčaná kozmetika neobsahuje žiadne silikóny, takže už po niekoľkých umytiach vlasov zostanú vlasy úplne čisté, zmyjú sa z vlasov všetky nečistoty, zvyšky gélov a prípadne aj silikónov, ak ich obsahovala vaša predošlá vlasová kozmetika (alebo ich použila vaša kaderníčka).
Elektrizácia vlasov je najsilnejšia práve vtedy, keď máte úplne čisté a suché vlasy a je ešte silnejšia pri zmene teploty. Napríklad keď prídete v zime z mrazivého vzduchu vonku do vyhriateho bytu.
Vlasom chýba hydratácia, doporučujem prečesať vlasy namočeným hrebeňom, kefou, alebo naniesť na vlasy trochu gélu. Pomáha aj postriekať hrebeň lakom na vlasy alebo naniesť do dĺžky vlasov vlasovú vodičku. Ňou nielen znížite elektrizovanie, ale dodáte vlasov aj chýbajúcu vlhkosť a posilníte pružnosť vlasov.

Ako na kučeravé vlasy?

Kučeravé vlasy vyžadujú viac starostlivosti, ale dá sa to 🙂 Vhodné šampóny sú bezsilikónové, doporučujem používať vlasový balzam ženšen-goji (pri suchých) alebo chinínovú masku (pri rýchlo sa mastiacich) a doporučujem aj ružovú vodu na celé vlasy. Nikdy nečesať, len za mokra hustým hrebeňom jemne, aby sa nelámali, mokré ani moc nechytať.

Chcela by som mať ešte rýchlejší RAST VLASOV. Aké výživové doplnky by ste mi poradili?

Táto otázka si žiada trochu dlhšiu odpoveď, a preto sa jej venujem v samostatnom článku ►článku na blogu◄

Na mňa to akosi nefunguje. Čo robím zle?

Najlepšiu vlasovú kozmetiku kombinujete s najvhodnejšou stravou pre krásne a zdravé vlasy. Ktorú ingredienciu ešte potrebujete? TRPEZLIVOSŤ. A poctivý prístup. Nevhodným jedálničkom klamete len samú seba. Úprava stravy a nová vlasová kozmetika potrebujú čas. Každá zmena chvíľu trvá. Máme rekordmanky ale aj trpezlivé ženy. Každá z nás je iná, máme iný východzí zdravotný stav. Aj stav vlasov a vlasovej pokožky. Neočakávajme teda, že zlepšenia sa dostavia v rovnakom čase u každej z nás. Držím palce a všetkým prajem krásne a zdravé vlasy.

Ak chcete pomôcť s riešením vášho vlasového problému a naše doporučenia, stiahnite si najskôr môj ebook "NEUBLIŽUJTE UŽ VIAC SVOJIM VLASOM..." (kliknutím dole na baner) a potom vyplňte dotazník na jeho konci - VLASOVÝ TEST.
Podľa odpovedí budú moje doporučenia presnejšie..

S láskou k vláskom
          Eva N.

P.S. Ak máte akékoľvek ďalšie otázky alebo podnety, napíšte.
e-mail: eva@expertnavlasy.sk

Eva N.

expert na vlasy

Eva N. sa od roku 2010 intenzívne zaoberá problematikou ženských vlasov. Študovala staré recepty našich babičiek ako i východné medicínske prístupy k vlasovej problematike. Presadzuje kombináciu pôvodných receptov s prírodnými modernými prípravkami. (v súčasnosti pod značkou Eva N. už pracuje tím viacerých poradcov)