kedy rastu vlasy

Kedy vlastne rastú vlasy? Ktorá fáza je dôležitá?

Zamysleli ste sa nad tým, kedy rastú vlasy?
Či má na rast vplyv vek, ročné obdobia alebo fázy dňa? A ktorá z nich je najdôležitejšia?

Vlasy rastú v priebehu celého dňa. Rastú ale rýchlejšie v noci či cez deň?

Číňania vravia, že vlasy sú prebytkom krvi. Čo to znamená?
Ak sa v tele tvorí dostatok novej krvi, rastú aj vlasy. Ak sa nová krv netvorí, telo stráda a vlasy nerastú, alebo len veľmi veľmi pomaly.

Ako teda podporiť tvorbu krvi?

JINové tekutiny, ku ktorým krv patrí, sa obnovujú a tvoria počas najviac JIN fázy dňa, ktorá nastáva medzi 22.00 – 02.00 h v noci.

Toto je pre krv (a vlasy) najdôležitejšia fáza a v tomto čase by sme mali spať.
V noci rastú vlasy rýchlejšie ako cez deň.

Ak túto fázu zmeškáme, nepomôže dospávanie cez deň.
(pre tých, ktorí pracujú na nočných smenách nemám lepšiu radu ako vymeniť ich za denné)

Veľa z vás, s ktorými sme si na túto tému písali reagovalo, že tak skoro nedokážu zaspať. Myslím si, že je to vec nastavenia biorytmu. Hormón spánku – melatonín sa totiž začína tvoriť už okolo 21h, telo sa teda na spánok pripravuje už skôr. Tvorí sa v tele z aminokyseliny tryptofán.

Určite je lepšie ísť skôr spať a vstávať skoro ráno, ako naopak.

A pre tých, ktorí majú problém zaspať, mám pomôcku na nočnú regeneráciu organizmu s obsahom prírodného melatonínu – DuoLife NOC.

Upokojuje, pomáha zaspať a tiež viaže toxíny. Vďaka dodaniu nevyhnutných zložiek do organizmu sa spustia opravné a čistiace procesy. Reguluje vstrebávanie cukrov a ich premenu na tuk. Zlepšuje činnosť imunitného a hormonálneho systému. Reguluje trávenie a vylučovanie. Obnovuje acidobázickú rovnováhu nášho organizmu – podporuje liečbu refluxu, pálenia záhy. Urýchľuje regeneračné procesy, omladzuje bunky a zlepšuje aj zrak…
Viac informácii nájdete aj tu.

Ak si myslíte, žeby tento článok mohol byť pre niekoho užitočný, zdieľajte 😉 Ďakujem.

Zdroje:
VANECEK, Jiri. Cellular mechanisms of melatonin action. Physiological Reviews, júl 1998, roč. 78, čís. 3, s. 687–721.
BUBENIK, George A. Gastrointestinal melatonin: localization, function, and clinical relevance. Digestive Diseases and Sciences, október 2002, roč. 47, čís. 10, s. 2336–2348
https://duolife.eu/en/night.php

Adrián M.
Adrián M.
Adrián spolupracuje so stránkou expertnavlasy.sk ako trichológ - špecialista na vlasy a vlasovú pokožku, ktorý diagnostikuje príčiny vypadávania vlasov, poškodenia či rednutia vlasov, ochorenia pokožky hlavy a venuje sa liečbe v závislosti na príčine. Po niekoľkoročnej praxi v oblasti vlasového poradenstva a spolupráci na vývoji receptúr vlasovej kozmetiky ukončil v roku 2016 vzdelávanie v oblasti trichológie a prax v práci s trichologickou mikrokamerou v Prahe. V roku 2017 navrhol zloženie úspešného tonika a šampónu proti nadmernému padaniu a na podporu rastu vlasov pod značkou Rapuncell. Momentálne sa venuje trichologickým vyšetreniam vlasových korienkov a návrhu receptúr komplexnej sady prírodnej vlasovej kozmetiky The GARDEN v spolupráci s diplomovaným fytoterapeutom tradičnej čínskej medicíny.
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité len pre účely spracovania tohto komentára. Zásady spracúvania osobných údajov.

 • Spýtajte sa trichológa

  Nechce sa vám čítať blog, ebook či robiť si vlasový test a čakať? Napíšte priamo nášmu vlasovému špecialistovi:

  Stlačením tlačidla "Odoslať" súhlasíte s tým, aby sme vám posielali na vložený email komunikáciu s našimi vlasovými špecialistami, správy s vlasovou tematikou a obsah z oblasti krásnych a zdravých vlasov a súvisiacich informácií. Pre úplné potvrdenie ešte potvrďte overovací email, ktorý vám bude ihneď odoslaný do schránky. Ak už nebudete chcieť informácie na email ďalej dostávať, kedykoľvek sa môžete odhlásiť a tento súhlas odvolať kliknutím na odhlasovací odkaz - bude v každom emaily. Vaše údaje sú u nás v bezpečí, spracúvame ich podľa prísnych zásad spracovania osob.údajov.
 • Najnovšie články
 • Nemám čas sledovať blog, a preto chcem dostávať mailom info o nových článkoch:

  Stlačením tlačidla súhlasíte s tým, aby sme vám posielali na vložený email správy s vlasovou tematikou, zaujímavý obsah z oblasti krásnych a zdravých vlasov a súvisiacich informácií. Pre úplné potvrdenie ešte potvrďte overovací email, ktorý vám bude ihneď odoslaný do schránky. Na nové emaily sa môžete tešiť spravidla 1x týždenne. Ak už nebudete chcieť informácie na email ďalej dostávať, kedykoľvek sa môžete odhlásiť a tento súhlas odvolať kliknutím na odhlasovací odkaz - bude v každom emaily. Vaše údaje sú u nás v bezpečí, spracúvame ich podľa prísnych zásad spracovania osob.údajov.
 • Stiahnite si na mail ebook:

  "Neubližujte už viac svojim vlasom alebo 7 VEĽKÝCH omylov pri starostlivosti o vlasy"