padanie-vlasy-jeseň

Padajú vlasy na jeseň viac alebo je to mýtus?

Je to podobné ako v prírode – tak ako na jeseň padajú listy zo stromov aj ľuďom viac vypadávajú vlasy. Naopak na jar skoro vôbec nepadajú.
Mnohé výskumy a štatistiky potvrdzujú, že práve na jeseň ľudia strácajú najväčší počet vlasov.

Ja ale tvrdím: Vlasy viac PADAŤ NEMUSIA !

Prečo si to dovolím tvrdiť? Lebo viem počítať.
Životný cyklus vlasu počas 3 fáz (anagen, katagen a telogen) je cca 6-8 rokov. Keby mal vlas vždy na jeseň vypadnúť, nikdy by sa 8 rokov na hlave “nedožil” 🙂

Prečo teda štatisticky vypadne najviac vlasov na jeseň?

Pretože príroda sa mení
a máloktorí z nás prispôsobujú jedálniček jesennému obdobiu. Je to čas, kedy sa energia otáča smerom dole (čo nám naznačujú práve padajúce listy stromov), ochladzuje sa vzduch, skracuje sa deň…
Z jedálnička by malo ustúpiť najmä ovocné smoothie, mätové čaje a ovocie, ktoré rastie hore na konároch. Naopak pribúdať má koreňová zelenina a plody rastúce na zemi (napr. tekvice).
To ešte nie je všetko.
Vlasová pokožka tiež reaguje na teplotné zmeny, extrémne jangová sťahujúca energia leta rýchlo ubúda a pribúda energia JIN. Tá je naopak rozťahujúca, uvoľňujúca. Pokožka sa teda viac rozťahuje, vlasové korienky nedržia už tak pevne a najmä po umytí hlavy zostáva veľa vlasov vo vani…
vypadavanie vlasov JIN

Vieme jesennému PADANIU zabrániť?

Samozrejme, inak by som nepísal taký dlhý článok 🙂
Základy čínskej medicíny, poznanie teórie 5 elementov a trochu logiky dáva zrejmý smer:

upravíme si jedálniček a pridáme vlasovej pokožke energiu JANG.

Kde zoberieme JANG energiu?

chinínovom šampóne a toniku na pokožku v kombinácii so ženšenom/goji na posilnenie vlasov po dĺžke. Všetko potrebné vám kolegyne zložili do balíčka, pri ktorom teraz ušetríte 4,- €.

Jesenný balíček proti padaniu vlasov

Vyskúšajte a uvidíte, že túto jeseň prežijete s hustejším porastom na hlave…


Budem rád, ak si urobíte čas a napíšete mi, čo si o tom myslíte. Prípadne vaše otázky k tejto téme.
Ak si myslíte, žeby tento článok mohol byť užitočný pre niekoho z vašich známych a priateľov, zdieľajte ho prosím. Ďakujem.

Adrián M.
Adrián M.
Adrián spolupracuje so stránkou expertnavlasy.sk ako trichológ - špecialista na vlasy a vlasovú pokožku, ktorý diagnostikuje príčiny vypadávania vlasov, poškodenia či rednutia vlasov, ochorenia pokožky hlavy a venuje sa liečbe v závislosti na príčine. Po niekoľkoročnej praxi v oblasti vlasového poradenstva a spolupráci na vývoji receptúr vlasovej kozmetiky ukončil v roku 2016 vzdelávanie v oblasti trichológie a prax v práci s trichologickou mikrokamerou v Prahe. V roku 2017 navrhol zloženie úspešného tonika a šampónu proti nadmernému padaniu a na podporu rastu vlasov pod značkou Rapuncell. Momentálne sa venuje trichologickým vyšetreniam vlasových korienkov a návrhu receptúr komplexnej sady prírodnej vlasovej kozmetiky The GARDEN v spolupráci s diplomovaným fytoterapeutom tradičnej čínskej medicíny.
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité len pre účely spracovania tohto komentára. Zásady spracúvania osobných údajov.

 • Spýtajte sa trichológa

  Nechce sa vám čítať blog, ebook či robiť si vlasový test a čakať? Napíšte priamo nášmu vlasovému špecialistovi:

  Stlačením tlačidla "Odoslať" súhlasíte s tým, aby sme vám posielali na vložený email komunikáciu s našimi vlasovými špecialistami, správy s vlasovou tematikou a obsah z oblasti krásnych a zdravých vlasov a súvisiacich informácií. Pre úplné potvrdenie ešte potvrďte overovací email, ktorý vám bude ihneď odoslaný do schránky. Ak už nebudete chcieť informácie na email ďalej dostávať, kedykoľvek sa môžete odhlásiť a tento súhlas odvolať kliknutím na odhlasovací odkaz - bude v každom emaily. Vaše údaje sú u nás v bezpečí, spracúvame ich podľa prísnych zásad spracovania osob.údajov.
 • Najnovšie články
 • Nemám čas sledovať blog, a preto chcem dostávať mailom info o nových článkoch:

  Stlačením tlačidla súhlasíte s tým, aby sme vám posielali na vložený email správy s vlasovou tematikou, zaujímavý obsah z oblasti krásnych a zdravých vlasov a súvisiacich informácií. Pre úplné potvrdenie ešte potvrďte overovací email, ktorý vám bude ihneď odoslaný do schránky. Na nové emaily sa môžete tešiť spravidla 1x týždenne. Ak už nebudete chcieť informácie na email ďalej dostávať, kedykoľvek sa môžete odhlásiť a tento súhlas odvolať kliknutím na odhlasovací odkaz - bude v každom emaily. Vaše údaje sú u nás v bezpečí, spracúvame ich podľa prísnych zásad spracovania osob.údajov.
 • Stiahnite si na mail ebook:

  "Neubližujte už viac svojim vlasom alebo 7 VEĽKÝCH omylov pri starostlivosti o vlasy"